Dotacje na innowacjelogo ue c

Okna angielskie podbiją Polskę?

Znaczna większość okien montowanych w Polskich domach otwiera się do środka. Jednak coraz większą popularnością cieszą się okna otwierane na zewnątrz. Tak zwane „okna angielskie” są bardzo popularne na Wyspach Brytyjskich, a także w północnej Europie.
Okna otwierane na zewnątrz odróżniają się od pozostałych przede wszystkim funkcjonalnością. Najczęściej pokrywa się je kolorami kryjącymi, znacznie rzadziej lazurowymi. Konstrukcja okna wymaga, by listwy przyszybowe były ulokowane od strony zewnętrznej. Materiał, z którego wykonany jest okno jest bardziej narażony na uszkodzenia, jednak koncepcja okien angielskich posiada sporo zalet.
Przede wszystkim okna otwierane na zewnątrz mogą licować z elewacją, przez co są bardzo estetyczne. Dzięki skrzydłom zewnętrznym, w środku pomieszczenia mamy więcej miejsca. Parapety można zastawiać bez ograniczeń, na przykład kwiatami w donicach. Nie ma też żadnych przeszkód, by montować wymyślne rolety czy żaluzje. Zalety te sprawiają, że okna otwierane na zewnątrz doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach, a także w domach o konstrukcji modułowej. Zdaniem architektów wnętrz, okna w stylu angielskim tworzą przytulny klimat.
Okna otwierane na zewnątrz różnią się znacznie konstrukcją od tych otwieranych do wewnątrz. W branży stolarki okiennej na komplet profili podstawowych mówi się „set”. Składa się on z profilu ramy, skrzydła i listwy przybocznej. Te profile składają się w dużym stopniu na efekt końcowy, czyli okno. W przypadku okien angielskich, zestaw musi mieć jeszcze jeden dodatkowy profil – tak zwany słupek „Z”. Utrzymuje on linię przylg po obu stronach, umożliwiając jednocześnie szklenie od wewnątrz.
Firma asbud.pcv.alu produkuje okna otwierane na zewnątrz na profilach Aluplast Ideal 70. Profile te mają 70 milimetrów szerokości i pozwalają na znaczne ograniczenie strat ciepła. Przypomnijmy, że nawet 25 procent ciepła może uciekać przez okna, stąd tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej stolarki okiennej.
Okna zbudowane na profilach Ideal 70 to znakomite połączenie najnowocześniejszej techniki z najwyższym komfortem mieszkania. O ponadczasowej elegancji decydują mocna konstrukcja, harmonijne kształty i atrakcyjne wzornictwo.
O jakości okien, zbudowanych na profilach Aluplast Ideal 70 świadczą wszelkie niezbędne dokumenty, dzięki którym towar można sprzedawać na terenie Wielkiej Brytani, a więc w ojczyźnie okien otwieranych na zewnątrz. Zgodność z tamtejszymi normami potwierdza certyfikat Kitemark, dokument bardzo ceniony przez Brytyjczyków.

Cechy systemu Aluplat Ideal 70:
pięciokomorowa budowa, głębokość zabudowy 70 mm
okna otwierane na zewnątrz z możliwością szklenia od zewnątrz i od wewnątrz
profile z usczelkami, co pozwala na oszczędność czasu przy ich obróbce oraz większą wydajność
możliwość zaszklenia pakietu o szerokości do 40 mm
kompatybilnośći i bogata oferta róznego rodzaju profili dodatkowych, łączników, poszerzeń